TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çarşamba TSO'da mesleki yeterlilik sistemi tanıtıldı


17.02.2016 / AnkaraÇarşamba Ticaret ve Sanayi Odası 2016 yılının ilk sektör toplantısında, mesleki yeterlilik sistemi ve MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş'nin sınav ve belgelendirme faaliyetleri tanıtıldı.​

Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ayhan Keleş, mesleki ve teknik Anadolu lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi yöneticileri,  Odanın inşaat müteahhitliği meslek grubundaki üyeleri ile inşaat sektöründe çalışanlar ve inşaat boyacıları derneği üyeleri katılım sağladı.

 

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Gültekin Sürül  tarafından yapılan sunumda, mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu ve bu konuyla ilgili mevzuat ve düzenlemeler anlatıldı. Ayrıca MEYBEM tarafından yapılan sınav ve belgelendirme hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Toplantı sonucunda İŞKUR İl Müdürlüğü ve Odalar işbirliğinde mesleki yeterlilik belgesi sınavlarına hazırlık kursları açılması kararlaştırıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA