TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

STK temsilcileri, patlamanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı


22.02.2016 / AnkaraTOBB, TESK, TÜRK-İŞ, TZOB, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, KAMU-SEN, TİSK, TÜSİAD, MÜSİAD, TBB, TÜRMOB, TEMAD, TÜRKONFED temsilcilerinden oluşan grup, 28 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının meydana geldiği Merasim Sokak'ta karanfil bıraktı.​

Heyette, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, MEMUR-SEN Başkanı Ali Yakup, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken de yer aldı.

 

STK'lar adına kısa bir açıklamada bulunan TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, "Sözün bittiği yerdeyiz. Bugün 14 kuruluşun başkanı ve yönetimi burada. Türkiye'nin yüzde 90'ını temsil ediyoruz. Terörü lanetliyoruz" dedi.

 

Konuşmanın ardından STK temsilcileri, patlamanın meydana geldiği alanda şehitler için dua ettikten sonra karanfil bıraktı.


-Bakanı Yıldırım: “STK’lara teşekkür ediyorum”


Heyet daha sonra, Karayolları Genel Müdürlüğünde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü.

 

Ülkenin birlik ve beraberliğini korumak için herkese önemli görevler düştüğüne dikkati çeken Yıldırım, bu anlamda duyarlı olan STK'lara teşekkür etti. 


Ankara’da yaşanan terör saldırısının haince ve kalleşçe olduğunu belirten Yıldırım, işinden evine giden masum 28 insanın hayatını kaybettiğini, yaralanan 61 kişinin de hayata tutunma mücadelesi verdiğini söyledi.

 

Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın terörü hoş görmenin mümkün olmadığını dile getiren Yıldırım, teröre karşı mücadeleye bütün ülkelerin ve kuruluşların destek vermesini istedi.

 

Türkiye’de teröre karşı toplumun her kesiminde birlik ve beraberliğin olduğunu anlatan Yıldırım, "Özellikle de STK’ların bu konuda son derece duyarlı ve hassas olduklarını biliyorum. Devletimizin ve hükümetimizin terörle mücadelesine destek veren, şehitlerimizin ve yaralılarımızın ailelerinin yanında yer alarak her türlü maddi ve manevi desteği veren STK’lara teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA