TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi Toplantısı İstanbul’da yapıldı


16.02.2016 / İstanbulTürkiye Girişim Sermayesi Meclisi Seçimli Toplantısı TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar Başkanlığında İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.​

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağlar, açılış konuşmasında Türkiye’nin zenginleşebilmesi için yenilikçi iş modelleriyle kurulan girişimlerin sayısının artması gerektiğini belirtti.

 

Bu gibi yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimlerin geleneksel kanallardan fonlamayacağını belirten Çağlar, başta melek yatırımcılık, risk sermayesi ve girişim sermayesi fonlarının önemine değindi.

 

Çağlar, aynı zamanda Girişim Sermayesi Sektör Meclisi’nin bu yeni finansman araçlarının Türkiye’de yaygınlaşması için gerekli mevzuatın oluşturulmasına önemli katkılar verdiğini de sözlerine ekledi.

 

Toplantıda yapılan seçim sonucunda, Göktekin Dinçerler oybirliğiyle meclis başkanı seçildi.

 

Dinçerler, yaptığı teşekkür konuşmasında meclisin geçmiş dönem başarılarının altını çizdi. Meclisin, özellikle melek yatırımcılığın önünü açan mevzuatın hazırlanması ve Türkiye Yatırım Fonu’nun kurulmasındaki rolüne değinen Dinçerler, yeni dönemde meclisin çok daha aktif çalışacağını belirtti.

 

Yeni çalışma döneminde meclisin işleyişi ve içeriği ile ilgili üyelerin görüşlerini bildirmelerinin ardından Mart ayında tekrar toplanılmasına karar verilerek toplantı sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA