TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Almanya Sanayi 4.0 Çalışmaları İnceleme Heyeti Almanya ziyaretini tamamladı


23.03.2016 / AlmanyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin organizasyonunda, Almanya’ya giden Almanya Sanayi 4.0 Çalışmaları İnceleme Heyeti, Stuttgart kentindeki Bosch, Mercedes ve Wittenstein fabrikalarını gezerek, incelemelerde bulundu. ​

Heyete fabrika ziyaretlerinde, yetkililer tarafından Sanayi 4.0 sunumu yapıldı.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay’ın yer aldığı heyet, ziyaretlerin ardından TOBB tarafından organize edilen akşam yemeğinde Baden Württemberg bölgesinde yerleşik işadamları ile bir araya geldi.


Yemekte konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Almanya'da yerleşik işadamlarının Sanayi 4.0 ile ilgili gelişmelerin yakın tanığı olarak Türkiye'nin bu konudaki çalışmalarında büyük rol oynayacaklarını ifade etti.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da, gün boyu yapılan temaslara değindi. 


Heyet ziyaretin ikinci gününde, Siemens Amberg fabrikasında incelemelerde bulundu. Daha sonra, Şansölyelik Bakanı Peter Altmaier ve Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) Başkanı Eric Schweitzer ile görüştüler. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA