TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Girişimcilik Atölyesi-Kamu Destek Buluşmaları” Çorum’da yapıldı


31.03.2016 / ÇorumTOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu ile Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle düzenlenen, “Girişimcilik Atölyesi - Kamu Destek Buluşmaları” etkinliğinin ikincisi, Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirildi. ​

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde geçekleştirilen etkinliğe TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurul Başkanı Elvan Can Çabuk, Yönetim Kurulu Üyesi Özden Erbaş, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ömer Faruk Karakaş, Çorum sanayisinin önemli firmaları ve Hitit Üniversitesi öğrencileri katıldı.

 

İletişim Uzmanı Bülent Uçar, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu” faaliyetlerini anlattı.

 

Uçar, destekleme esasları açık olan proje başlıkları ve Çorum'da yapılmış olan ve yapılmaya devam eden projeler hakkında bilgiler aktardıktan sonra 39 ilde açılacak olan Kurum koordinatörlüklerine öğrenci başvurularını da kabul edeceklerini bildirdi.

 

Uçar, girişimci öğrencilere, teknik gezi kapsamında, başarı ile projesini tamamlayan işletmelere ziyaret konusunda yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı temsilcisi Özgür Yalçın’da, OKA'nın bağlı olduğu yasal mevzuatı, TR83 bölgesini, verdikleri destek türlerini ve konularını anlattı.

 

Kamu kuruluşları, Sivil Toplum Kuruşları ve özel sektörde yapılmış projeleri örnekleriyle açıklayan Yalçın, öğrencilerin faydalanabileceği girişimci projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

Programın soru cevap bölümünde, öğrencilerin soruları her iki kurum yetkilileri tarafından cevaplandırıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA