TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İzmir’de, kapasite raporu raportörlerine eğitim verildi


05.04.2016 / İzmirTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) “Kapasite Raporu Otomasyon Sistemi ve Raportör Eğitimi”ne Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) devam edildi.​

EBSO’da gerçekleştirilen eğitime, İzmir,  Manisa, Aydın, Denizli, Uşak, Muğla, Çanakkale, Balıkesir illeri ve ilçe ticaret ve sanayi odalarından genel sekreterler ve raportörler katıldı.

 

Katılımcılara sunum eşliğinde bilgilerin verildiği eğitimde TOBB Sanayi Müdürü Mehmet Ali Bayram, odaların kapasite raporlarının ülkenin sınai üretim gücünü tespit etmek, ekonomik ve stratejik plan ve programlara ışık tutmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

 

Yatırım teşvik belgesi, yerli malı belgesi, dahilde işleme izin belgesi ve sanayi sicil belgesi gibi pek çok belgenin hazırlanmasında kullanılan kapasite raporlarına kamu kurumlarının büyük önem verdiğini de belirten Bayram, raporların usulüne uygun hazırlanmasının ve otomasyon sistemine girilmesinin, verilerin düzgün saklanması ve istatistiklerin oluşturulması açısından da büyük önem taşıdığını, bu aşamada en önemli sorumluluğun eksperlere ve raportörlere düştüğünü söyledi.

 

Bayram, kapasite raporlarının TOBB’den eğitim almış eksperler ve raportörler tarafından hazırlanması gerektiğine dikkat çekerek, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu eğitimlerin gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Daha sonra, TOBB kapasite raporu eksperlerinden Yavuz Yontar tarafından uygulamalar hakkında  ve çeşitli kullanım detayları hakkında bilgiler verildi.

 

Odaların sorumlulukları, uygulamadaki sorunlar ve çözümlerinin anlatıldığı eğitim katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA