TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ali Kopuz, Kosova Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim Töreni'ne katıldı


08.04.2016 / Priştine / KosovaTOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, Kosova'nın yeni Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi'nin, Priştine'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim Töreni'ne katılarak TOBB’u temsil etti.​

Törene katılan Kopuz, Kosova ziyareti kapsamında Kosova Ticaret Odası'nı da ziyaret ederek, Kosovalı işadamları ile bir araya geldi.

 

Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu ile yapılan görüşmede, Kosova ile Türkiye arasındaki tarihi geçmişe ve yakın ilişkilere vurgu yapan Kopuz, iki ülke arasındaki işbirliği ve ticaretin geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

Görüşmeye, Kosova Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhamet Ymeri ve Kosova Ticaret Odası Genel Sekreteri Parim Bajrami de katıldı.


Ali Kopuz, Kosova Ticaret Odası ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından gıda, mücevher, hukuk gibi farklı sektörlerde hizmet veren Kosovalı işadamları ile bir araya geldi.

 

İki ülke arasındaki dostluğu ekonomiyi canlandıracak girişimler ile tamamlamak gerektiğini vurgulayan Kopuz, Kosovalı yatırımcılar ile Türk yatırımcıları bir araya getirme konusunda somut adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA