TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gaziantep Genç Girişimcisini seçti


20.04.2016 / GaziantepTOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu tarafından, gerçekleştirilen “Girişimci Havuzu, Gaziantep Girişimcisini Seçiyor” yarışmasının finalinde Nisa Demir “Gaziantep Turizm Destinasyonu Projesi” birincilik ödülüne sahip oldu.​

Açılış konuşmasında 3 ay gibi bir süredir elemeleri devam eden yarışmanın finaline geldiğini belirten TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, ihracat değeri yüksek ürün ve projelerin yüksek öncelikte olduğunu söyledi ve tüm jüri üyelerine oda-borsa başkanlarına ve yönetim kurullarına destekleri için teşekkür etti.

 

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ise konuşmasına bir anısını anlatarak başladı.  Bartık, “Dedem icat çıkartma derdi, o zamanlar doğru geliyordu ama şimdi icat çıkarın Gaziantep Ticaret Odası olarak destekleyeceğiz” dedi.

 

Bartık, “Gaziantep fabrikasının kıymetini bilmeliyiz. Gaziantep fabrikası girişimci fabrikasıdır. Girişimciliğin yaşı olmaz. Hep birlikte hayal etmeliyiz, icat çıkartmalıyız artık başarının yaşı kalmadı” diye konuştu.

 

Gaziantep Ticaret Odası olarak girişimcilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen Bartık, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu’na teşekkürlerini iletti ve yarışmada son aşamaya gelen finalistlere başarılar temennisinde bulundu.

 

Tecrübe paylaşımlarında bulunmak üzere kürsüye çıkan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı da “Ben altın kaşıkla doğdum,  babam Şevket Sabancı olmasaydı bunlara sahip olabilir miydim bilmiyorum ama kesinlikle denerdim” dedi.

 

Sabancı, konuşmasının devamında bireylerin eşit doğmadığını farklı maddi imkânlara sahip olduğunu ama eşit öldüğünü söyleyerek, bireylere düşen görevin hayatta neyi iyi yapabileceklerini bulmak olduğunu belirtti.

 

Girişimciliğin öneminden bahseden Sabancı, “Muazzam fikirler var, girişkenlikten girişimciliğe geçmek için iş planı yapmamız lazım fakat ne iş yaparsanız yapın katkıda bulunmak için, katma değer yaratmak için yapın ama kendinize göre ürün değil büyük kitlelere ürün yapın” dedi.

 

Gaziantep Sanayi Odası Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada başarı hikâyesini anlattı, gençlere merdivenleri teker teker çıkmaları tavsiyesinde bulundu.

 

Konukoğlu, işin hilesinin dürüstlük olduğunu söylerken, "Ümidinizi kırmayın. Bizim zamanımız geçti ama heyecanımız geçmedi. Çok çalışın, hayal kurun. Kazandığınızı halkla paylaşın. Zekatını verirsen malın artar" dedi.

 

Tecrübe paylaşımının ardından jüri üyelerinin karşısında proje ve fikirlerini anlatan finalistler katma değer yaratmak ve toplum faydası için neler yapabileceklerini sergilediler. Jüri üyelerinin değerlendirmelerinin ardından tüm finalistlere öncelikle katılımları için teşekkür edildi. Altı finalist arasından “ Gaziantep Turizm Destinasyonu Projesi ” ile Gaziantep turizmini arttırmayı amaçlayan Nisa Demir birinci seçildi ve öncelikle 30 bin TL olan birincilik ödülünün yanında TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın bireysel desteği olarak 20 bin TL, toplamda 50 bin TL’nin sahibi oldu. Ayrıca yarışmada finale yükselen tüm finalistlere dizüstü bilgisayar hediye edildi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA