TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bartın’da Mesleki Yeterlilik Belgeleri verildi


27.05.2016 / BartınBartın Ticaret ve Sanayi Odası ile MEYBEM işbirliği ile gerçekleşen 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' sınavlarına katılan katılımcılara belgeleri düzenlenen törenle verildi.​

Bartın TSO'da düzenlenen törene, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, Başkan Yardımcıları Sami Karakaş, Halil Balık ve yönetim kurulu üyesi Özcan Yaz katıldı.

 

Törende konuşan Cihat Çakır, yapılan sınavların önemine değindi. Çakır, "Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki mesleki yeterlik belgesi düzenlenmesi ile ilgili yaptığımız atılımlar sonucu iş dünyasında ki birçok çalışanımıza ve iş yerlerimize Mesleki Yeterlik Belgesi konusunda belge hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarda başta odamız çalışanları olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.


-Alt yapı çalışmaları sürüyor

 

Başkan Çakır, "Bu konuda biz öncü odalar içerisindeyiz. Açıkçası Türkiye'de ki bu yeni yapılanmayla ilgili mesleki belgelerin verilmesi konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin başlatmış olduğu bir çalışma sonucunda Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuya el attık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin kurmuş olduğu başkanımızın emekleri ve girişimleriyle kurulmuş olan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş ile riskli gruplar üzerinde bulunan işlerin belgelendirilmesi konusunda bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma diğer sektörlerdeki iş alanlarıyla ilgili yapılanması devam etmekte. Her geçen gün iş kolları ile ilgili mesleki belge verilmesi konusundaki alt yapı çalışmaları da sürdürülüyor" dedi.


-İş kazaları önlenecek


Çakır, şöyle devam etti: "Şu anda özellikle inşaat sektörü konusunda demircilik, sıvacılık, kalıpçılık, kaynakçılık, iskele kurulumu gibi konularda tehlike sınıfı yüksek olan konulardan başlamak üzere sınav ve belgelendirme hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bunu tabii ki siz çalışanlarımızla birlikte hem kaliteli üretim yapabilmek hem de iş kazalarının önlenmesi açısından bu belgeleri de edinmiş durumdasınız. Hepinize bundan sonraki çalışma hayatlarınızda başarılar kazasız belasız çalışmalar diliyorum. İnşallah bu çalışmalara diğer firmalar ve diğer çalışanlarımızla birlikte  devam edeceğiz."

 

Daha sonra kursiyerlere sertifikaları törenle dağıtıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA