TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İbrahim Burkay Kuveyt ve Katar ziyaretine katıldı


21.09.2016 / Kuveyt, KatarTOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Burkay, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın 19-21 Eylül 2016 tarihlerindeki Kuveyt ve Katar ziyaretine iştirak etti.​

20 Eylül Salı sabahı Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinin katılımlarıyla Odada gerçekleşen toplantıda söz alan Burkay, son dönemde Türkiye ile Kuveyt arasındaki gelişen ilişkilere dikkat çekerek, ticari ve ekonomik ilişkiler hakkında bilgi verdi. Türk müteahhitlerinin en çok proje tamamladığı ülkelerden olduğunu belirten Burkay, Türkiye'de daha fazla Kuveyt yatırımı beklendiğini ve Serbest Ticaret Anlaşması'nın ticareti artıracak önemli bir enstrüman olacağını ifade etti.

 

İbrahim Burkay, Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki toplantının ardından Kalkınma Bakanının Kuveyt Kalkınma Bakanı ile yaptığı görüşmeye iştirak etti.

 

Görüşmelerden sonra Kuveyt Yatırım Otoritesi temsilcileri ile gerçekleşen toplantıya katılan Burkay, öğle yemeğinde Kuveyt'in önde gelem işadamları ile bir araya geldi.

 

Heyet 20 Eylül akşamı Katar’a geçerken, İbrahim Burkay 21 Eylül 2016 Çarşamba günü Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Katar Kalkınma Planlama ve İstatistik Bakanı Saleh bin Mohammed Al Nabit ile gerçekleştirdiği görüşmeye katıldı.  

 

Görüşmenin ardından Katarlı işadamlarının Türk heyeti onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı.Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA