TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hazır Giyim Meclisi Başkanlığına Şeref Fayat seçildi


23.09.2016 / İstanbulTOBB Türkiye Konfeksiyon ve Hazır Giyim Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay başkanlığında ‘Meclis Başkanı’ seçim toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi. Tek aday olarak önerilen Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Fayat Meclis Başkanlığına oy birliği ile seçildi. ​

Toplantıda yaptığı konuşmada konfeksiyon sektörünün ülke ekonomisindeki önemine dikkat çeken Burkay, meclisin günlük sıkıntıları çözmede ve stratejileri belirlemede etkin rol alması gerektiğini vurguladı.  Sektörün ihracatta ve üretimde ekonomiye kattığı değer olarak ilk sıralarda yer aldığını belirten Burkay, meclisin çalışmaları ile sektörün gücünün katlanacağını ifade etti. Burkay, sektörün stratejik önem arz eden konularının ivedilikle belirlenmesi ve bu konuda gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti. Meclisin sektörel sorun ve çözüm önerilerini belirlemek üzere bir çalışma grubu kurmasına karar verildi.

 

Şeref Fayat: “Sektör Meclisleri ile sektörel bazda bütün projelerimizi gerçekleştirebiliriz.”

 

Fayat, seçimden sonra meclis başkanlığı için tek aday olarak kendisini öneren meclis üyelerine teşekkür ederek, sağlanan birliğin sektör için çok faydalı olacağını ifade etti. Amacının sektör meclisini en aktif biçimde temsil etmek olduğunu belirten Fayat, hazır giyim sanayinin gelişmesi ve küresel pazarlarda daha fazla söz sahibi olabilmesi için her türlü çabayı göstereceğini söyledi. Fayat, sektör meclislerinin Kamu nezdinde en önemli platform olduğunu ve meclis bünyesinde bulunan tüm üye ve sivil toplum kuruluşlarının çalışma ve projelerinin TOBB kanalı ile hayata geçirilmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA