TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Halim Mete: “Türkiye, yabancı yatırımlar için cazibesini koruyor”


23.09.2016 / LüksemburgTOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in Lüksemburg ziyaretine iştirak etti.​

Lüksemburg Ticaret Odası temsilcileri ve önde gelen Lüksemburg şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla, Lüksemburg Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıda söz alan Halim Mete, darbe girişimin ardından özel sektör olarak tüm ekonomik aktörleri bu süreçte bilgilendirmek için aktif olarak çalıştıklarını,  Türkiye ekonomisinin çok güçlü olduğunu ve yabancı yatırımlar için cazibesini koruduğunu ifade etti.

 

Mete ayrıca geçen yıl Ekim ayında Lüksemburg Ticaret Odası ile bir işbirliği anlaşması imzaladıklarını bu kapsamda Lüksemburg ile özelikle lojistik, inşaat ve turizm sektörlerinde çalışmak istediklerini söyledi.   

 

Halim Mete, Lüksemburg Ticaret Odası'ndaki toplantının ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek onuruna verilen Çalışma Yemeğine iştirak etti.

 

Halim Mete Çalışma Yemeği kapsamında Lüksemburg Başbakan Yardımcısı Etienne Shneider, Lüksemburg Finans Bakanı Piere Gramegna  ile bir araya geldi.

 

Türk heyeti daha sonra Lüksemburg basını ile bir araya gelerek son dönemdeki gelişmeleri tartıştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA