TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Selçuk Öztürk, Bakan Elvan’ın Suudi Arabistan programına katıldı


06.10.2016 / Suudi Arabistan



TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’ın 5-6 Ekim 2016 tarihlerinde Suudi Arabistan'ın Riyad ve Cidde kentine düzenlediği resmi ziyarete iştirak etti​

Selçuk Öztürk Riyad’da Kalkınma Bakanı Elvan başkanlığında gerçekleştirilen Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Majed bin Abdullah Al Qasabi ve Suudi Arabistan Ekonomi ve Planlama Bakanı Adil bin Muhammed Fakih ile ikili görüşmelere katıldı. Öztürk görüşmelerin ardından yine Bakan Elvan başkanlığındaki heyet ile birlikte Suudi Odalar Konseyi toplantısına katıldı. Selçuk Öztürk burada yaptığı konuşmada, TOBB olarak Türkiye ve Suudi Arabistan özel sektörü arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve ticaretin artırılması için çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Öztürk, ziyaretin Cidde bölümünde yatırım fırsatları ve işbirliği alanlarının değerlendirildiği, Kalkınma Bakanı Elvan ve İslam Kalkınma Bankası Başkan yardımcısı Ahmet Tıktık’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, söz konusu toplantının ardından, her iki tarafın potansiyel işbirliği alanlarının değerlendirildiği, Cidde Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kalkınma Bakanı Elvan onuruna verdiği yemekte yer aldı.

 





Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA