TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi toplandı


10.10.2016 / AnkaraTOBB Türkiye Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi toplantısı, sektör sorunlarını tartışmak üzere TOBB’da gerçekleştirildi. ​

Toplantıda tuğla, kiremit, gazbeton, ve bims sektöründe yaşanan güncel sorunlar, çözüm önerileri ve mevzuat değişiklikleri görüşüldü.​

 

Meclis Başkanı Kadir Başoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, bürokraside meydana gelen değişiklikler ve görev değişiklikleri sebebiyle yeni göreve atanmış üst makam ziyaretlerinin gerçekleştirilmesinin ve sektör sorunlarının iletilmesinin önemine değindi.

 

Yangın Yönetmeliği revizyonu, Piyasa Gözetim ve Denetimi aksaklıkları ve yapılması gereken mevzuat değişiklerini aktaran Başoğlu, ziyaretlerde bu konuları ilgili makamlara detaylarıyla aktarılması gerektiğini belirtti.

 

-Kayıt dışı üretici ve piyasa gözetim denetim masaya yatırıldı

 

Toplantıda meclis üyeleri, sektörün en önemli sıkıntısı olan kayıt dışı üretici ve uygun olmayan yapı malzemelerin merdiven altı üretiminin engellenmesi için Piyasa Gözetim ve Denetim sisteminin daha iyi denetimler yapması gerektiğini savundu.

 

Meclis üyeleri, CE, G gibi bulundurulma şartı olan belgelere sahip olmayan firmaların, üretim yapmasını engellenmek için denetimlerin çoğaltılması görüşüne yer verildi.

 

Sektör görüşleri toparlanarak revizyonu tamamlanan TS 825’in, Resmi Gazetede yayımlanmadığını bu nedenle de  bazı belirsizlikleri devam ettiği dile getirildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA