TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sağlık kurumları, hemşire açığının kapatılması için destek istiyor


14.12.2011 / TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi üyeleri, hemşire açığını kapatabilmek için Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve diğer sağlık çalışanlarının da hemşire olabilmesini istedi. Meclis Üyesi İrfan Görgülü, YÖK ile görüşülerek belirlenen periyotlardaki (6-12 aylık) programlarla derslerin tamamlanmasının ardından hemşirelik yolunun açılması önerisini Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a da ilettiklerini bildirerek, konu hakkında destek beklediklerini ifade etti.​ ​

 

TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclisi Ankara’da TOBB Birlik Merkezi’nde toplandı. 26 Ağustos 2011 tarihli, 28037 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 650 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) sektör yansımalarının görüşüldüğü toplantıda Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Serdar Mercan da konu ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

Sağlık uygulamalarında Global Standartlar (GS1) ile ilgili yapılan sunum sonrasında, 2011 içerisinde meclis tarafından yapılan faaliyetler, yeni dönemde meclis gündemine alınması istenilen konular ile sektörün sorunları görüşüldü.

 

-“Ayrımcılık kaldırılsın”

 

Toplantıda, Planlama ve İstihdam Komisyonu toplantıları ile ilgili bilgi veren Acıbadem Hastanesi Adana Direktörü Hüseyin Çelik, komisyonun “Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca oluşturulduğunu hatırlatırken, planlamaların kamu ve özel sektörü kapsayacak şekilde düzenlenmesine rağmen uygulamada kamu lehine ayrımcılık yapıldığını bildirdi. Çelik, ayrımcılığın kaldırılması ile ilgili taleplerini yetkililere ilettiklerini dile getirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA