TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Özel Güvenlik Hizmetleri Meclisi, yol haritasını belirlemek üzere toplandı


20.12.2011 / TOBB Türkiye Özel Güvenlik Hizmetleri Meclisi, gündem maddelerini görüşmek ve gelecekte izlenecek yol haritasını ve çalışma prensiplerini belirlemek üzere Meclis Başkanı Hasan Gazi Özer başkanlığında toplandı.​ ​


Toplantıya, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik ile Jandarma Genel Komutanlığı Özel Güvenlik dairelerinin yetkilileri de katılarak sektör-kamu ilişkisinin daha sağlıklı yürümesi konusunda meclis üyeleriyle istişarede bulundular.

Meclis Başkanı Hasan Gazi Özer Ankara’nın yönetim merkezi olduğunu, bütün resmi ilişkilerin buradan yürüdüğünü ve TBMM’nin, Bakanlıkların ve kamu kurumlarının Ankara’da olduğunu hatırlatarak, birlikte hareket edildiğinde  sorunların çözümüne daha kolay ulaşabileceğini belirtti.

Hasan Gazi Özer, bazı meslek gruplarında olduğu gibi, özel güvenlik mesleğinin de kendine ait bir iş kanunu olması gerektiğini belirterek meclis üyeleri ile çalışma komitelerinden bu konu üzerinde durmalarını, çalışma yapmalarını istedi.

Toplantıda söz alan meclis üyeleri de, sigorta maliyetleri, kıdem tazminatları, çalışma ve izin süreleri ile illerdeki uygulama farklılıkları konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA