TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kâğıt Ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi 2017 yılını değerlendirdi


04.12.2017 / AnkaraTOBB Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Erdal Sükan Başkanlığında, özel sektör ve kamu kurumlarının temsilcilerinin de katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı.​

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Erdal Sükan toplantının ilk gündem maddesi olan 2017 yılı içerisinde Meclis performans özet bilgileri ve değerlendirilmesi konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

 

Son toplantıdan bu yana Meclisi temsilen katıldığı toplantılar ve çalıştaylar hakkında bilgilendirme sunumu yapan Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu ise, hazırladığı ilgili raporları meclis üyeleriyle paylaşarak değerlendirmelerde bulundu.

 

Toplantının ikinci gündem maddesi olan kağıt-karton üretim sektörü emisyon verileri konusunda Meclis üyelerine detaylı açıklamalarda bulunan Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu, PMR projesi kapsamında oluşan çıktılardan ve bu çıktıların uzun vadede sektöre getirebileceği zararlar konusundaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı. Katılımcılar konuyla ilgili fikir alışverişinde bulunarak bundan sonra izlenecek yol haritası konusunda istişarelerde bulundular.

 

"Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Taslağı" hakkında detaylı bir bilgilendirme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığı Sanayi Atıksu Kirliliğini Önleme ve Kontrolü Şube Müdürü M.Şükran Arcan da kâğıt sektörü ile ilgili olan tablolar hakkında meclis üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu. Arcan ayrıca konuyla ilgili çalışmalarından dolayı meclis üyelerine teşekkürlerini iletti.

 

Atık kâğıdın toplanması konusuyla ilgili olarak toplantıya katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Varır ve Ambalaj Atıklarının Yönetimi Şube Müdürü Aylin Çiçek ise, sıfır atık projesinin öneminden bahsederek bu projeyle ilgili Bakanlıklarında yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ahmet Varır projenin zamanla tüm kamu kurumlarına yayılmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Kâğıt sektörüne verilen yatırım teşvikleri konusunda toplantıya katılım sağlayan Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama Ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nden Nursel Beşik ve Samed Temel bilgilendirme sunumu yaptı. Konuyla ilgili meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan ikili bölgesel teşvik uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA