TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Vergi Danışma Kurulu’ndan GİB Başkanı Bayrakdar’a ziyaret


05.02.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Vergi Danışma Kurulu üyeleri, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç başkanlığında, Gelir İdaresi Başkanlığı’nı (GİB) ziyaret ederek, göreve yeni atanan GİB Başkanı Bekir Bayrakdar’a hayırlı olsun dileklerini ilettiler. ​

Ziyarete, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç, TOBB Vergi Danışma Kurulu Başkanı Fatih Dural, Üyeler Abdullah Aslan, A. Bumin Doğrusöz, Murat Erişti, Mustafa Gözübüyük ve Sakıp Şeker ile TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve TOBB Mali ve Sosyal Politikalar Müdürü Murat Aydın katıldı.

 

Görüşmede, güncel vergi sorunları arasında yer alan ticari araç satışlarında indirimli KDV oranı  uygulamasında karşılaşılan sorunlar, KDV iadeleri ve kur farklarında KDV sorunu da dile getirildi.

 

Yeni yapılacak vergisel düzenlemelerde Gelir İdaresi Başkanlığı ile TOBB arasında istişarenin önemine dikkat çekilerek, sorunların çözümüne yönelik yapılacak düzenlemeler öncesi ortak çalışma grupları kurularak görüş alış-verişinde bulunulmasının yararlı olacağı hususunda görüş birliğine varıldı.    

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA