TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Faik Yavuz TOBB ETÜ Tıp Balosu’na katıldı


14.03.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, 14 Mart Tıp Bayramı dolasıyla tertip edilen TOBB ETÜ Tıp Balosu’na katıldı.​
Baloya, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Berkten Berkalp ve TOBB ETÜ Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. A. Necati Çanakçı, öğretim üyeleri ve öğrenciler iştirak etti.

14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları, öğretim üyeleri ve öğrencilerin 9 Mart 2019 Cumartesi günü Eymir Gölü’nde düzenlenen maraton koşusuna katılımı ile başladı ve 14 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Anıtkabir ziyareti ile sürdü. 

Gün içinde devam eden etkinlikler kapsamında; Ankara’daki tıp fakülteleri ile Ankara Tabip Odası’nın Ufuk Üniversitesi’ndeki ortak kutlamasına katılım sağlandı.

TOBB ETÜ’de gerçekleşen Tıp Bayramı Kutlama Töreni ise Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Berkten Berkalp, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ediz Demirpençe ve TOBB ETÜ Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. A. Necati Çanakçı, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Prof. Dr. Berkalp yaptığı konuşmada, Tıp Bayramının 14 Mart 1827 tarihinde modern tıp eğitimine başlanması sebebiyle kutlandığını, bu kutlamanın ilk kez işgal altındaki İstanbul’da 14 Mart 1919’da gerçekleştirildiğini anımsattı. Prof. Dr. Berkalp, 2019’un 100’üncü kutlama yılı olduğunu belirterek “Tıp Bayramı sadece Türkiye’de kutlanması açısından ayrıca anlamlıdır” dedi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA