TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi İstanbul’da toplandı


13.05.2019 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Makine ve Teçhizat İmalatı Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Kutlu Karavelioğlu başkanlığında TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.​

Meclis toplantısında, “Makine Dış Ticaretinde 2019 yılı ilk 4 ay değerlendirmesi” yapılarak “Sektör Temel Göstergelerindeki Gelişmeler- 2019 yılı ilk çeyrek değerlendirmesi” ele alındı. Ekonomi Danışmanı, Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından “Ekonomik Görünüm – 2019 ikinci yarı  Beklentileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi.  Ayrıca, toplantıda KOSGEB destek programlarının makine sektörü açısından değerlendirilmesi konusunda detaylı bir sunum yapıldı.

 

Mevzuat Komitesi gündemindeki sorunların takdimi ve çözüm önerileri masaya yatırılarak, Makine Zirvesi (13 Haziran 2019) hakkında bilgilendirme yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından İmalat Sanayiinin Dijital Dönüşümü çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Rusya’nın savunma sanayi, makina ve elektronik sektörlerinin yatırım bölgesi Ekaterinburg’da, partner ülke olarak Milli Katılım düzenlenecek INNOPROM üretim teknolojileri fuarı hakkında Meclis Üyeleri bilgilendirildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA