Tel: +90 312 219 4254

Faks: +90 312 219 4258

Dumlupınar Bulvarı No: 252

06530 / ANKARA

INCOTERMS® 2020 EĞİTMENİMİZ HAKKINDA BİLGİ

INCOTERMS® 2020 eğitimi, sadece ICC tarafından onaylanmış eğitmenler tarafından verilebilmektedir. Ülkemizde, eğitimler INCOTERMS® 2020 ÇALIŞMA Grubu Üyesi Prof. Dr. Ercüment Erdem tarafından verilecektir.


Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Erdem &Erdem Ortak Avukatlık Bürosu’nun Kurucusu ve Kıdemli Ortağıdır. Tahkim, uluslararası ticaret hukuku, rekabet hukuku, birleşme ve devralmalar, özelleştirmeler ve kurumsal finansman alanlarında 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Enerji, inşaat, finans, perakende, emlak, havacılık, sağlık ve sigorta gibi çeşitli endüstrilerdeki yerli ve yabancı müvekkillere hizmet verir. Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Tahkimi, İsviçre Tahkimi, Moskova Tahkimi, Birlemiş Milletler Milletlerarası Ticaret Hukuku Komisyonu (UNCITRAL) Tahkimi, Tahran Tahkimi ve ad hoc tahkimlerinin içinde bulunduğu farklı kurallar çerçevesinde birçok uluslararası ve ulusal tahkimde başkanlık, tek hakemlik ve taraf hakemliği yaptı ve bu alanda öne çıktı.


Prof. Dr. Ercüment Erdem ticaret hukuku profesörü olup, Türkiye’de Galatasaray Üniversitesi ve İsviçre’de Fribourg Üniversitesi gibi önde gelen üniversitelerde dersler verdi. Akademisyen olarak 30 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir ve araştırmaları tahkim, rekabet hukuku, uluslararası ticaret hukuku, birleşme ve devralmalar ve şirketler hukuku gibi alanları kapsar.


CLP Komisyonu’nun uzun süredir aktif bir üyesi olup, 2010’da Başkan Yardımcılığı ve 2016’da Eş Başkanlık rolünü üstlenmeden önce yıllar boyunca birçok çalışma grubuna katıldı. 2017’de yayınlanan ve hizmetlere dair ilk model sözleşme olan ICC Uluslararası Danışmanlık Hizmetleri sözleşmesini hazırlayan çalışma grubunun da başında görev aldı. Ek olarak, Incoterms® 2000 Kuralları’nı hazırlayan grubun da eski bir üyesidir. Ercüment Erdem düzenli olarak eğitimler verip Incoterms® hakkında makaleler ve kitap bölümleri yazar. Incoterms® 2000 ve 2010® Kurallarını Türkçeye çevirmiştir.

 

Prof. Dr. Ercüment Erdem İstanbul Barosu ve Uluslararası Barolar Birliği üyesidir. ICC Ticaret Hukuku ve Uygulamaları Komisyonu başkanı olmasının yanı sıra, ICC Tahkim Komisyonu, ICC Tahkim Divanı, ICC Enstitü Konseyi, ICC Türkiye Milli Komitesi, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ve İsviçre Tahkim Derneği üyesidir. Legal 500 tarafından uyuşmazlık çözümü alanında dünyanın önde gelen avukatlarından biri olarak seçildi..


  • img01

ICC TÜRKİYE MİLLİ KOMİTESİ

The countdown is on: In autumn 2019, ICC will be releasing the new version of Incoterms ® , which will come into effect on January 1, 2020, worldwide . The updated version has been adapted to the new global trade practices and thus solves the Incoterms ® 2010 from. ICC Turkey provides the English-Turkish version of Incoterms ® . Get your copy today.

Top