TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi, hazır ve görev bekliyor


30.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İklimlendirme Meclisi adına açıklama yapan İSKİD, SOSİAD ve ESSİAD, COVID-19 aşısının taşınması ve saklanması konusunda hazır olduklarını ve görev beklediklerini söyledi.​
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde, kullanım aşamasına gelen bazı COVID-19 aşılarının, -75 C sıcaklıkta taşınması ve aynı sıcaklıkta muhafaza edilmesine ihtiyaç olduğu konusu sıklıkla dile getiriliyor. Bu şartların sağlanması konusunda ülkemizde yeterli bilgi ve kaynağın bulunmadığı konusunda ise birçok hatalı bilgilendirmeler yapıldığı görülüyor. Bu bilgi kirliliğinin önlenmesi ve doğru bilgilerin aktarılması için TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi’nin “Soğuk Zincir” alanını temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak açıklama yapmanın zorunlu ve yararlı olacağını düşünüyoruz. 

Ülkemiz iklimlendirme sektörü,  gerek Türkiye’den gerekse tüm Dünya’dan gelecek talepleri karşılayacak bilgi birikimi ve üretim yeterliliğine sahip olup T.C. Sağlık Bakanlığımızın bu yönde vereceği görevleri beklemektedir. 

Bu kapsamda;

•Soğuk zincir konusunda yerli sanayimizin bilgi ve tecrübesi son derece gelişmiş durumdadır. 
•Ülkemizde ve yurt dışında -75 derecede soğuk muhafaza deposu üretimi yapabilecek alt yapıya sahip birçok üretici firmamız mevcuttur. 
•Aşıların dış ve iç lojistiği esnasında gerekli donanımlar da yine yerli sanayimiz tarafından karşılanabilecektir. 
•Sektörde faaliyet gösteren firmalarımız, İstanbul’da yapılan Pandemi Hastanelerinin hijyenik klima sistemlerinin üretim ve mekanik montajlarını 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlamıştır. Bu durum sektörümüz için önemli bir referanstır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ihtiyaç belirlemesi durumunda, İklimlendirme Sektörü’nde soğuk zincir konusunda faaliyet gösteren firmalarımızın kısa süre içinde ihtiyacı karşılayabileceğini, TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi Üyesi Dernekleri İSKİD, SOSİAD ve ESSİAD olarak buradan ilan ediyoruz. 

Saygılarımızla,

TOBB İklimlendirme Meclisi adına İSKİD, SOSİAD ve ESSİAD”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA