TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kazakistan Başbakan Yardımcısı İsekeşev TOBB’u ziyaret etti


10.10.2012 / TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Aser İsekeşev’i öğle yemeğinde ağırladı. ​ ​

 

Yavuz görüşmede, Kazakistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkenin Türkiye olduğunu vurgularken, Başbakan Yardımcısı İsekeşev, Türkiye ile iyi olan ilişkilerin son yıllarda daha da geliştiğini, bunun mutluluk verici olduğunu belirtti. İsekeşev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in 11-12 Ekim 2012’de Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyaretin kardeşlik ilişkilerini daha da geliştireceğini ve yeni işbirliklerin doğmasına fırsat olacağını ifade etti.

-Kazakistan’ın büyüme rakamları dikkat çekiyor

Kazakistan’ın büyüme oranlarının tüm dünyanın dikkatini çektiğini belirten TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz, iki ülke arasındaki ticaret hacminin de önemli oranlarda arttığını kaydetti.

TOBB’un gerçekleştirdiği uluslararası büyük projeleri ve Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını anlatan Yavuz, önümüzdeki dönemde Kazakistan ile daha da yakın çalışılacağını sözlerine ekledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA