TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Müteahhitlerin sınıflandırılması yönetmeliği kapsamında sektörün sorun ve talepleri görüşüldü


08.07.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla düzenlenen video konferans toplantıda müteahhitlerin sınıflandırılması yönetmeliği kapsamında sektörün sorun ve talepleri ele alındı.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada pandemi sürecinin en çok etkilediği sektörlerden birisinin de inşaat olduğunu ifade ederken, “Firmalarımızın pek çoğu, yurtiçi ve yurtdışında iş, sipariş ve proje iptalleri ile karşılaştı. Bu noktada hükümetimiz hızla hareket geçti. Sayın Bakanımızın liderliğinde hayata geçirilen tedbirler ve destekler, iş dünyamız tarafından takdirle karşılandı” dedi.

 

Özellikle de haziran ayında başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyalarının, sektöre nefes aldırdığını ve konut satışlarında önemli seviyelere ulaşıldığını belirten Hisarcıklıoğlu inşaat sektörünün ekonomi için lokomotif görevi gördüğünden bahsetti.

 

Hisarcıklıoğlu, ayrıca, müteahhitlik tanımı ve uygulamaları ile birlikte, imar mevzuatı ve otopark yönetmeliği gibi konuların da, sektörel ve bütüncül bir bakış açısıyla ele alınmasının faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA