TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Girişimci Kadın Gücü Buluşması Isparta’da


23.05.2016 / IspartaTOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından bir dizi etkinlik halinde sürdürülen; “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Buluşması”nın yedincisi Isparta’da gerçekleştirildi.​

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras’ın başkanlığında Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yapıldı.

 

TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gözde Çağlar açılış konuşmasında, 81 ilde faaliyet gösteren ve nitelikli kadın girişimci sayısını artırmayı hedefleyen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu hakkında genel bilgilendirmede bulunarak, TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerden örnekler verdi.

 

Çağlar, gerçekleştirdikleri pek çok aktivitenin yanı sıra SDÜ Rektörlüğü ile yapılan protokol doğrultusunda Isparta’nın 9 ilçesinde 12 Meslek Yüksek Okulunda 23 iş kadınının, 21 oturumda 2568 öğrenci ile bir araya gelerek rol model olarak girişimcilik hikayelerini paylaştıklarını söyledi.

 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen de konuşmasında Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Isparta Buluşması’na ev sahipliği yapmaktan onur duyduğumu belirterek, “Edirne, Adana, Van, Şanlıurfa ve diğer illerde yapılan toplantıları yakından takip ettik ve kadınlarımızın bu çabalarını takdirle karşılıyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ülkemizde kadın girişimciliği özendirmek için önemli çalışmalar yapıyor. Bizde Ticaret ve Sanayi Odası olarak, kadınlarımıza gereken önemi ve desteği veriyoruz. Örneğin biz 17 meslek komitemizin yarısına yakının başkanını iş kadınlarımızdan oluşturduk. Odamızda başarılı bir kadın personelimizi idareci yaptık” dedi.

 

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan da Türk tarihine bakıldığında hiçbir zaman kadınların arka planda kalmadığını söyleyerek, eksikliklerin kadınlar sayesinde giderilebileceğini söyledi.

 

Moderatörlüğünü TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Merih Eskin'in yaptığı panele, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Canan Özdemir  ve Isparta’da başarıları ile örnek olmuş Gülşah Gürkan konuşmacı olarak katıldı.

 

Kendi alanlarında başarılı olmuş kadın girişimciler, iş dünyasında yaşadıkları zorlukları, zorlukları nasıl kolaylaştırdıklarını, korkularını, başarılarını, hayallerini ve hedeflerini katılımcılar ile paylaştı.

 

Söyleşinin ardından konuşmacılar, kendilerine yöneltilen soruları cevapladı.

 

Programın ikinci bölümünde ise, TEB KOBİ Bankacılığı ve İş Geliştirme Direktörü Simla Ünal “Finansal Okuyazarlık”, Eğitmen Bilge İnal ise, “Kendine Lider Ol” konulu sunumlarını yaptı.

 

Söz konusu buluşmaya Isparta Valisi Vahdettin Özkan’ın eşi Dr. Ruhan Özkan, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, TOBB Adana KGK Başkanı ve Akdeniz Bölgesi Temsilcisi Rana Dal, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Kocaoğlu, TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Esel ve Kurul üyeleri, TOBB Hatay KGK Başkanı Yeşim Ügütmen, TOBB Kocaeli KGK Üyeleri, TOBB Manisa KGK Başkanı Nilgün Aksoy ve Kurul Üyeleri, TOBB Isparta KGK Üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katılım sağladılar. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA