TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Oda ve Borsalar “5” yıldızlı hizmet yarışında


20.12.2011 / Oda/Borsaların hizmet kalitesini iyileştirerek, üyelerine verdikleri hizmetlerin AB ülkelerindeki odaların standartlarına getirilmesini sağlamaya yönelik sistem kurgulayan TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Kurulu, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete başkanlığında 08 Aralık 2011 tarihinde İstanbul’da toplandı.​ ​

 

Toplantıda, 12 Eylül – 05 Kasım 2011 tarihleri arasında bağımsız kuruluşlarca denetimleri yapılan 37 oda/borsanın belge yenileme denetim raporları incelendi.

Belge Yenileme denetimleri başarıyla tamamlanan 37 oda/borsanın akreditasyon belge geçerlilik süresi 3 yıl uzatıldı.

Toplantıda ayrıca, oda/borsaların eğitim ihtiyaçları doğrultusundaki hususlar da ele alındı. Oda/borsaların kapasite ve yeterliliklerini artırarak üyelere sunduğu hizmet kalitesinin iyileştirilmesini hedefleyen Akreditasyon Sistemi üzerine genel görüşler belirtildi.

İş dünyasında oda/borsaların güvenirliğinin arttığı; bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde üyelerin rekabet gücünün yükseldiği, sürdürülebilir iyileştirme metodlarının her geçen gün daha sistematik bir yapıya kavuşturulup oda/borsalar tarafından başarıyla uygulandığı tespit edildi.

7. Dönem akreditasyon süreci devam eden 16 oda/borsa ile 8. dönem akreditasyon süreci devam eden 30 oda/borsanın da eğitim ve denetim programları planlandı.

Bir yıl içinde tamamlanacak geliştirme ziyaretleri, eğitimler ve bağımsız denetimler sonucu akredite edilecek 46 oda/borsanın da sisteme eklenmesiyle üyelerine 5 yıldızlı hizmet verdiğini belgeleyen oda/borsa sayısı 131’e yükselecek.

-Belgesi 3 Yıl Süreyle Yenilenen 37 Oda/Borsa;

AFYONKARAHİSAR TSO, ALANYA TSO, ANKARA SO, ANKARA TB, ANTALYA TB, BAFRA TSO, BANDIRMA TB, BARTIN TSO, ÇANAKKALE TB, ÇARŞAMBA TSO, DENİZLİ SO, DENİZLİ TO, DİYARBAKIR TSO, EGE BÖLGESİ SO, ELAZIĞ TSO, GAZİANTEP SO, GAZİANTEP TO, GEBZE TO, GEMLİK TSO, GİRESUN TSO, İMEAK DTO, İSTANBUL SO, İSTANBUL TO, İZMİR TO, KOCAELİ SO, KONYA TO, KONYA TB, KÜTAHYA TSO, MANAVGAT TSO, MERSİN TSO, SAKARYA TSO, SAKARYA TB, SİVAS TSO, POLATLI TB, RİZE TSO, YALOVA TSO, UŞAK TSO.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA