Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ayhan ZEYTİNOĞLU- Başkan Yardımcısı

İlk- orta ve lise eğitimini  Gölcük / Kocaeli de tamamlayan Zeytinoğlu ,lisan eğitimini Londra’da bitirmiştir. 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Indiana Üniversitesi’nde İşletme eğitimini tamamlayarak 1983 yılında onur listesine girerek mezun oldu.

 

1983 yılında Butler Üniversitesi’nde Uluslararası Finans konusunda master çalışmasına başladı ve 1985 yılında başarı ile bitirdi.

 

Halen Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nde Avrupa Birliği Tarım Sübvansiyonları konusunda doktora çalışmaları yapmaktadır.

 

Aile işletmesi olan Zeytinoğlu Yem Tarım ve Endüstriyel Ürünler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

 

Aynı zamanda Arkas ve Zeytinoğlu Grubunun ortaklığı olan Autoport Liman İşletmesi’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiş olup, Zeytinoğlu Denizcilik A.Ş. Genel Koordinatörüdür.

 

1989 yılında Kocaeli Sanayi Odası’nın kuruluşunda görev almış ve bugüne kadar Yönetim Kurulu’nda yer almıştır. 1995 yılında Başkan Vekili ve Ocak 2009’da Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Mayıs 2013‘de ve Nisan 2018’de gerçekleştirilen seçimlerde tekrar seçilerek Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.

 

Temmuz 2015’de, bir sivil toplum kuruluşu olan ve AB ve Türkiye - AB ilişkileri konusunda uzmanlaşmış bir organizasyon olan İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Temmuz 2017’de de aynı organizasyonun ikinci dönem yönetimi için yeniden seçilerek görevine devam etmektedir.

 

Sayın Ayhan Zeytinoğlu’nun diğer kurum/kuruluşlardaki görevleri;

 

  • ICC / WCF Dünya Odalar Federasyonu Genel Konsey Üyeliği. (2010 - )
  • Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası (TACCI) Yönetim Kurulu Üyeliği.
  • Kocaeli Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı.
  • B-20 Türkiye Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu Başkanlığı. (2015)
  • DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı. (2010 - 2014)
  • TOBB Dış İlişkiler Komisyon Üyeliği yapmıştır. (2004-2009)

 

TOBB Yönetim Kurulu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA