Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

M. Cihat LOKMANOĞLU - Üye

1954 yılında Mersin’de doğan M. Cihat Lokmanoğlu, orta öğrenimi ve lise 1. ve 2. sınıfı Tarsus Amerikan Koleji’nde, lise 3 eğitimini ise Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan Acalanes Lisesi’nde tamamlamıştır. Lokmanoğlu, 1976 yılında, New York Eyaleti’nde bulunan Cornell Üniversitesi’nden “İnşaat Mühendisi” olarak mezun olmuş, 1977 yılında aynı üniversitede mastır yaparak “İnşaat Yüksek Mühendisi” unvanını almıştır.

 

1986-1990 yılları arasında Mersin Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Lokmanoğlu, 1989 yılında Mersin Deniz Ticaret Odası’nın kurulmasında aktif rol üstlenmiştir. Kuruluşundan bu yana Oda’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Lokmanoğlu, TOBB Delegeliği, TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeliği ve TOBB Tahkim Divanı Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2018 yılında gerçekleştirilen seçimlerin ardından, Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Türk Tarafı Eş Başkanı olarak TOBB bünyesinde aktif görev almaya devam etmektedir.

 

1995 yılından itibaren Mersin Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. (MESBAŞ)’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Lokmanoğlu, 2000-2018 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş olup, Yönetim Kurulu Üyeliği halen devam etmektedir.

 

Gemi acenteliği ve soğuk havalı deniz taşımacılığı konularında ticari faaliyet gösteren Lokmanoğlu, evli ve iki kız çocuk babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

TOBB Yönetim Kurulu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA