Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ömer ZEYDAN - Üye

3 Mayıs 1959 Eskişehir doğumlu olan Ömer ZEYDAN, Eskişehir Atatürk Lisesini bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden ve daha sonra yine Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü/Adalet programından mezun oldu. İştigal konusu ağırlıklı olarak bakliyat toptancılığı üzerine olan Zeydanlar Toptan Gıda ve İnşaat firmasında ailesinin dördüncü kuşak üyesi ve ayrıca, Espa Gıda İht. Mad. Paz. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak uzun yıllardır ticari faaliyetini sürdürmektedir.

 

Zeydan, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Kalkınma Kurulu Başkanlığı ve Ulusal Hububat Konseyi meclis üyeliği görevinde bulunmuştur.  


1986 yılından bu yana ETB üyesi olan Zeydan, 2005 - 2009 döneminde ETB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi, 2009 - 2013 döneminde Meclis Başkan Vekili olarak görev yaptı. 2013 - 2018 döneminde ETB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 2013- 2018 döneminde TOBB Borsalar Konseyi üyeliği görevini de sürdüren Ömer ZEYDAN, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. 01 Nisan 2018 de yapılan ETB Organ Seçimlerinde ETB Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilmiştir.


2018 Mayıs ayında gerçekleşen TOBB organ seçimlerinde TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine ve TOBB Borsalar Konseyi üyeliğine seçilen Ömer Zeydan Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

TOBB Yönetim Kurulu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA