Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Özer MATLI - Üye

25 Şubat 1968 Bursa - Karacabey doğumlu olan Özer Matlı, Bursa Ticaret Lisesi’nden mezun olduktan sonra, ticarete olan ilgisi ve yatkınlığı nedeni ile yüksek öğrenimini yarıda bırakarak Karacabey’in saygın tüccar ve sanayicileri arasında yer alan rahmetli babası Ömer Matlı’nın yanında genç yaşta iş hayatına atılmıştır.

 

O dönemde faaliyetteki çeltik fabrikası ve diğer ticari faaliyetlerin yanı sıra 1988 yılında kurulan MATLI YEM SAN. VE TİC. A.Ş.’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1995 yılında babası Ömer Matlı’nın vefatından sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralmıştır. Özer Matlı, halen MATLI Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

Özer Matlı; Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda 1995-1999 yılları arasında Meclis Başkan Yardımcılığı, 1999-2005 yılları arasında Meclis Üyeliği ve 2005-2013 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

 

Yine bu dönem sürecinde TOBB Dilekleri İnceleme Komisyonu Üyeliği, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi ile Yüksek İstişare Kurulu’nda görevler almıştır.

 

Mayıs 2013’te Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen ve halen bu görevi devam ettiren Özer MATLI; Ayrıca, Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ticaret Borsaları Konsey Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.  

 

Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen TOBB 74. Genel Kurulu’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Özer Matlı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

TOBB Yönetim Kurulu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA