TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türk-Moğol TSO Forumu Eş Başkanı Kaşka, Moğolistan Cumhurbaşkanı Danışmanı Davaatseren ile görüştü


29.10.2020 / AnkaraTürk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Eş Başkanı ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, Moğolistan'da iş yapan Darkhan Leather Firması CEO'su ve Moğolistan Cumhurbaşkanı Danışmanı Enkhbayar Davaatseren ile görüştü. Görüşmeye TOBB ile Moğolistan Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri de katıldı.​

Görüşmede, Moğolistan'da kuruluş çalışmaları devam eden yeni Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili karşılıklı bilgi aktarımı yapıldı. Darkhan Leather CEO'su, Moğolistan Organize Sanayi Bölgesi'yle ilgili olarak Türkiye'nin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini iletti. Yatırımcılar için bir çok teşvik bulunduğunu, Organize Sanayi Bölgesi’nde Türk firmalarının da yer almasını istediklerini vurguladı.

 

Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Eş Başkanı Ersin Kaşka, Türkiye'deki Organize Sanayi Bölgeleri ve firmalar için olan teşvikler hakkında bilgi vererek, Moğol firmaların da Türkiye'de yer almalarını istediğini ifade etti. Moğol yatırımcılara özellikle deri alanında Türkiye'de yatırım yapmaları için çağrıda bulundu.

 

Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Moğolistan Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası (MNCCI) tarafından 2018 yılında kuruldu. Oda'nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Moğolistan tarafı da MNCCI tarafından belirleniyor. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Moğolistan iş ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türkiye-Moğolistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil ediyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA