Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresi
Telefon
Abonelik kaydınız alınmıştır.
Aboneliğinizin etkinleştirilmesi için epostanıza gelen linke tıklamanız yeterlidir.
Lütfen Bekleyiniz...

Birim Ana Sayfası

 

Endonezya Ham Palm Yağı İhracatına Önlem Getirmeyi Değerlendiriyor

Dünyanın en büyük palm yağı ihracatçısı Endonezya, geçici olacak şekilde Ocak ayı sonunda ihracata kısıtlayıcı önlem getirmeyi planlamaktadır. Özellikle son dönemde iç piyasada artan ürün fiyatları ve tüketimdeki maliyet artışının sonucu olarak Hükümet tarafından palm yağı üreticilerinden ihracattan önce iç pazara ağırlık vermeleri istenilmektedir.

Ürdün Gümrük Vergilerinin Düşürülmesi

​Ürdün Hükümeti tarafından alınan Karar gereği, Ürdün’e ithal edilecek tüm ürünler (yerli üretimi bulunan bazı mühendislik, inşaat, mobilya ve gıda ürünleri hariç olmak üzere) %0 ve %5 oranında gümrük vergisine tabi olacaktır. Bu Karara otomobil, alkollü içkiler, tütün ve tütün mamulleri gibi bazı ürünler dahil edilmemiştir.

Duyurular hakkındaki tüm duyurular

Ticaretin Kolaylaştırılması Konusunda Taşrada Farkındalık Toplantıları

Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi Şeffaflık Çalışma Grubu kapsamında dönem içi bölgesel istişare ve farkındalık toplantıları çalışmalarına dair, bölge müdürlüklerine özel toplantılar yapılmaya başlanmıştır.

Menşe İspat ve Dolaşım Belgeleri Eğitimi

​9-10 Kasım 2021 tarihlerinde tüm Oda çalışanlarına yönelik Ticaret Bakanlığı ve Birliğimiz koordinasyonunda Menşe İspat ve Dolaşım Belgeleri Eğitimi düzenlenmiştir.

Etkinlikler hakkındaki tüm duyurular


 
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA