Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresi
Telefon
Abonelik kaydınız alınmıştır.
Aboneliğinizin etkinleştirilmesi için epostanıza gelen linke tıklamanız yeterlidir.
Lütfen Bekleyiniz...

Birim Ana Sayfası

 

Bazı sanayi ürünlerinin ithalatında tarife kontenjanı açıldı.

Bazı sanayi ürünlerinin ithalatında tarife kontenjanı açıldı. (2915.32 Vinil asetat, 3907.29.20 (NJ 406) polieter polyol, 7606.12.99 havacılık endüstrisinde kullanılan 7040 serisi alüminyum alaşımlı levha, 8507.60.00 Lityum iyon akümülatör) (Yürürlük; 1/7/2022)

İslam Konferansı Teşkilatı üyesi bazı ülkeler menşeli ürünler için gümrük vergisi/ek mali yükümlülük indirimi getirildi.

​İslam Konferansı Teşkilatı Üyesi Devletler Arasında Tercihli Ticaret Sistemi (TPS-OIC) Çerçeve Anlaşması ve Tercihli Tarife Düzenlemesi Protokolü (PRETAS) kapsamında İslam Konferansı Teşkilatı üyesi devletlerden Bahreyn, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, İran, Katar, Kuveyt, Malezya, Pakistan, Suudi Arabistan, Umman ve Ürdün menşeli olan Karar eki ürünlerin ithalatında gümrük vergisi ve ek mali yükümlükler daha düşük oranda uygulanacak; bu düzenlemeden faydalanılması için Anlaşmalar kapsamı menşe kuralları çerçevesinde düzenlenen menşe ispat belgesinin ibrazı gerekiyor

Duyurular hakkındaki tüm duyurular

STA-TTA Toplantıları Devam Ediyor

Ticaret Bakanlığı ve Birliğimiz koordinasyonunda Mart ayında başlayan fiziki ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilen STA-TTA Toplantıları devam etmektedir. Toplantılara fiziki ve çevrimiçi olarak ev sahipliği yapan Odalarımız işbirliğinde Mart-Haziran ayı arasında toplam 513 firma temsilcisine ulaşılmıştır. Toplantılar, Van TSO ve Malatya TSO Programlarının tamamlanmasıyla sona erecektir.

İskenderun TSO’da STA-TTA Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

​1 Nisan 2022 tarihinde Birliğimiz ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde STA-TTA Bilgilendirme Toplantısı yapılmıştır.

Etkinlikler hakkındaki tüm duyurular


 
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA