TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Madencilik Meclisi 2021 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi


03.02.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Madencilik Meclisi 2021 yılının ilk toplantısını, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve Meclis Başkanı İbrahim Halil Kırşan’ın başkanlığında kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün güncel sorunlarını görüşmek üzere elektronik ortamda gerçekleştirildi. ​

Açılış konuşmalarında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu madencilik sektöründe orman izinlerinde yaşanan sıkıntılar hakkında TOBB’un Tarım ve Orman Bakanlığı ile birebir çalışarak sektörü rahatlatacak düzenlemelerin gerçekleştirdiğini dile getirdi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Meclis Başkanı İbrahim Halil Kırşan toplantının gündem maddesi olan “Madencilik Sektörüne Yönelik Olumsuz Algının Değiştirilmesine Yönelik Yapılabilecekler” hakkında sunumlarını yapmak üzere iletişim uzmanı Ali Saydam’a söz verdi. Sunumlarında madencilik sektörünü kamuoyuna daha iyi ifade edebilmenin önemi ve bununla ilgili yapılabilecekler hakkında Meclis Üyeleri ve diğer katılımcılara bilgi verildi.

 

Söz konusu gündemle ilgili olarak Meclis Üyeleri ve katılımcılar madencilik sektörünün yurt dışındaki örneklerinin takip edilmesinin ve sektörün kendini daha iyi ifade edebilmesi açısından madenciliğe teknik yönden yaklaşılmasının gerekliliği ve farklı iletişim kanalarının daha iyi kullanılmasının öneminden bahsetti.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA