TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi Başkanlığına Ali Kantur seçildi


04.02.2021 / AnkaraYeni kurulan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi, Başkanlık Divanını seçmek ve önümüzdeki dönem yol haritasını belirlemek üzere bir araya geldi.​

Meclisin seçimli toplantısı TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri S. Selim Kandemir ve Zeki Kıvanç’ın başkanlığında sektör temsilcilerinin yoğun ilgi ve katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi S. Selim Kandemir yaptığı açılış konuşmasında meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Kandemir ayrıca, Meclisin oluşturulma aşamasında ortaya koyduğu vizyondan dolayı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini iletti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç açılış konuşmasına TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ileterek başladı. Atık ve geri dönüşüm sektörünün, küresel olarak geliştirilen ve ortaya konan stratejilerle dünyada önemli bir noktaya geldiğini ifade eden Kıvanç, Meclis olarak sektör ve ülke adına çok faydalı işlerin altına imza atılacağından emin olduğunu sözlerine ekledi.

 

Yapılan seçim sonucunda Meclis Başkanlığına oybirliğiyle ITC Invest Trading &Consulting AG Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur seçildi.

 

Toplantıda meclis bünyesinde kurulması planlanan alt komiteler hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA