TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Yazılım Meclisi Video Konferans Aracılığıyla Meclis Başkanlık Divanını seçti


25.02.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yazılım Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yöntemiyle bir araya geldi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin yapıldığını belirten Büyüksimitci, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.

Melek Bar Elmas tarafından Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde Meclis olarak yapılan çalışmaların bir sunumu yapılarak, faaliyette olan projeler hakkında detaylı bilgi verildi. Toplantıya katılan meclis üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra meclis başkanlık divanı seçimine geçildi.

Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda; Meclis Başkanlığına Globalnet İnternet Teknolojileri ve Yazılım Tic.Ltd.Şti. Genel Müdür Ertan Barut oy çokluğu, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Barikat İnternet Güvenliği Bilişim Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüseyin Candan oybirliği ile seçildi.

Toplantı sonunda Meclis Üyeleri, pandemi sürecinde sektör değerlendirmelerinde bulundu. Meclis Üyeleri tarafından uluslararası verilere ulaşılmasında yaşanan sıkıntılar, ar-ge merkezi desteklerinin arttırılması, yazılım ihracatının desteklenmesi için Kamu nezdindeki girişimlerin arttırılması gibi sektörü ilgilendiren hayati konularda gerekli çalışmaların yapılması kararını aldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA