TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi son düzenlemeleri istişare etti


06.04.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Ahmet Erdem başkanlığında video konferans aracılığıyla gündemdeki konuları görüşmek üzere bir araya geldi.​

Yakın zaman önce uygulamaya giren tavan fiyat uygulamasına yönelik sektör temsilcileri değerlendirmelerini aktardı. Konuyla ilgili gerçekleştirilecek temasların önemine değinilerek Meclis bünyesinde oluşturulacak bir heyet ile EPDK Başkanının ziyaret edilmesi önerildi.

 

Yasadışı yöntemlerle maliyetin altındaki satışlar konusunda otomasyon sistemine yönelik öneriler paylaşıldı. Atık yağ rafine tesislerinin lisansları konusunda teknik bir çalışma yapılmasının faydalı olacağı belirtildi. Atık Madeni Yağ Yönetmeliği konusunda Bakanlık yetkilileriyle bir toplantı organize edilmesi kararlaştırıldı.

 

Toplantıda Uçucu Organik Bileşikler konusu tekraren ele alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine konunun aktarılacağı bir ziyaretin gerçekleştirilmesinde fayda olacağı bildirildi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA