TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye İklimlendirme Meclisi yılın dördüncü toplantısını gerçekleştirdi


09.06.2021 / Türkiye İklimlendirme Meclisi, yılın dördüncü toplantısını Türkiye İklimlendirme Meclisi Başkanı Zeki Poyraz’ın başkanlığında gerçekleştirdi.​
Toplantının ana gündemi; Kurumsal Ol! Ar-Ge Yap! İhracat Yap! mottosu ile hazırlanan Türkiye İklimlendirme Strateji Belgesi oldu. Toplantıda; Çalışma grupları, Strateji Planının Uluslararası Profesyonel Şirketler, Kurumsal Dönüşüm, Değer Zincirinde Mükemmeliyet ve Tüm Paydaşlar ile Etkili iletişim başlıklarında yer alan eylemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerini aktardı. Çalışma grupları; sektörün mevcut durumunun, sektörün tüm paydaşlarını içerecek şekilde tespit edildiği ve değerlendirildiğini ifade etti ve yol haritalarını belirlediklerini belirtti. 

Türkiye İklimlendirme Meclisi, Avcılar Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi ile yapılan protokol kapsamında öğrenci ve eğitmenlerin ihtiyaçlarını tespit etti ve bir çalışma planı oluşturdu. Meclis, Türkiye İklimlendirme Strateji Belgesi Kurumsal Dönüşüm hedefi çerçevesinde başlatılan çalışmalar ile Türkiye’de model bir okul oluşturulmasını, sektörün, genç ve yetenekli beyinler tarafından tercih edilmesini ve eğitimcilerin eğitimini amaçlanıyor.  

İç hava kalitesinin standardizasyonu amacıyla hazırlanan çalışmaların, Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK)’na iletilmesi konusunun görüşüldüğü Meclis toplantısında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Makina Tesisatı Genel Teknik Şartnamesinde gelinen son durum, Profesyonel mühendislik ve Mesleki Sigorta ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alındı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA