TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İçecek Sanayi Meclisi gündem değerlendirmesi için bir araya geldi


08.09.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İçecek Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın katılımı ve İçecek Sanayi Meclis Başkanı Ozan Diren başkanlığında, video konferans yoluyla bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan Meclis Başkanı Ozan Diren, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile gerçekleştirilen Sektör Meclisleri İstişare toplantısında dile getirilen konular hakkında bilgi verdi.

 

Diren ayrıca, sektörün özellikle yarı mamul üreticilerini ilgilendiren ve meyve olarak saklanamayan tarım ürünlerinin ikincil versiyonlarının lisanslı depoculuk kapsamına alınması ve bunların üretildiği fabrikalarının da lisanslı depo sayılmasına olumlu bakıldığını ifade etti.

 

Meclisin çalışma alanları ile yol haritasını somutlaştırmak üzere Meclis Sektör Raporu ve Strateji Belgesi hazırlıklarına başlayan Türkiye İçecek Meclisi Depozito Yönetim Sistemi Çalışma Grubu tarafından hazırlanan raporu değerlendirdi.

 

Su Kanunu Taslağı ve 1. Su Şurası çalışmaları hakkında bilgi alan Meclis, sanayide su kullanımının ücretlendirilmesi ve havza bazlı yönetimde havza komisyonlarının suyun hangi temel alanlarda kullanılacağının belirlemesi gibi hususlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Su Kanunu Taslağı’nın Şura çıktıları ile entegre edilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, ilgili yetkililerle bağlantı kurularak sürece destek verileceğini ifade etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA