TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İklimlendirme Meclisi, İstanbul'da bir araya geldi


13.09.2021 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye İklimlendirme Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’ün katılımıyla Meclis Başkanı Zeki Poyraz’ın başkanlığında TOBB İstanbul Hizmet Binasında toplandı.​

Meclis çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye İklimlendirme Strateji Belgesi Çalışma Grupları hakkında bilgi alan Meclis Üyeleri, global iklim stratejileri ile ilgili detaylı sunumu dinledi. Meclis Üyeleri, iklimlendirme sektörü için iletişime dair hedefler konusunda bilgi aldı.

 

Meclis Üyesi Emrullah Eruslu,  TS 825 standardının revizyonu ile ilgili yapılan güncel çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayrıca bu konuda yalıtımın öneminden bahsetti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan  Yardımcısı Hasan Suver ile bu konu ile ilgili görüşüldüğünü belirtti. Bakanlığın enerji kullanım limitlerini belirleme aşamasında olduğu ifade edildi.

 

Ayrıca toplantıda, İTÜ ve Alman Lübec Üniversitesi ile ortak yapılacak olan 2022 ‘’Solar Dechatlon’’ konusu ele alındı. İklimlendirme sektör temsilcilerinin bu projeyi Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapmak istediği ifade edilerek, konuyla ilgili çalışmaların şimdiden başlaması gerektiği vurgulandı.

 

Meclis toplantısında, son dönemde sektör için önem arz eden “Dijital Dönüşüm” konusunda Strateji Belgesi Çalışma Grubu kurulması hususunda onay alındı. Ayrıca, Kasım 2021’de düzenlenecek sektör buluşmasında komisyon başkanları ile birlikte bir oturum düzenlenmesi önerildi.

 

Yoğun gündemle bir araya gelinen meclis toplantısında, profesyonel mühendislik ve mesleki sigorta ile ilgili gerçekleştirilen çalışmaların daha detaylı ele alınması gerektiği, ülkemiz sigortacılık sektöründen teminat sağlanamadığı dile getirildi ve uzman mühendislik konusunda sektör paydaşlarının daha kapsamlı bir çalışma yapası gerektiği anlaşıldı. 

 

Toplantıda son olarak KBSB- Gedik Üniversitesi işbirliğiyle açılan ‘’Kazan Operatörlüğü Eğitim ve Sınav Merkezi’’ ile ilgili bilgilendirme yapıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA