TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kâğıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi toplandı


25.11.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Yeşil, Zeki Kıvanç ve Meclis Başkanı Erdal Sükan başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla hibrit olarak bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil yaptığı açılış konuşmasında; sektörün sorunlarının ilgili Bakanlıklar ve kurumlara iletildiğini ifade etti. Yeşil ayrıca, ithalattaki kota kısıtlamasının sektörün gelişmesi önündeki en büyük engellerden biri olarak görüldüğünü sözlerine ekledi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç yaptığı açılış konuşmasında; birçok sektörün salgın sürecinde duraksama yaşarken kağıt sektörünün, yeni yatırımlar yapıp büyüme sürecine devam ettiğini ifade etti. Kıvanç ayrıca, Avrupa Yeşil Mutabakatının tüm sektörleri yakından ilgilendirdiğini ve bu kapsamda firmalar özelinde farkındalık yaratılmasının önemine değindi.

 

Toplantının ilk gündem maddesinde; TOBB Türkiye Ticaret Merkezleri A.Ş. (TTM) Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu tarafından TOBB tarafından Şikago’da kurulan merkeze dair kapsamlı bir tanıtım sunumu ve bilgilendirme gerçekleştirildi.

 

Toplantıya video konferans yoluyla katılım sağlayan TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkan A. Saygın Baban Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) çıktıları konusunda bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Baban ayrıca, Yeşil Mutabakat sürecine dair Meclis Üyeleriyle kapsamlı istişarelerde bulundu.

 

Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu, Meclis adına katılım sağlanan toplantı ve çalıştaylar hakkında bilgi verdi. Zaimoğlu, kağıt sektörü için önemli olan ve önlem alınması gereken hususları vurguladı.

 

Meclis Üyeleri, lojistik konusunda yaşanan sıkıntılar ve hammadde sorunları ile ilgili de istişarelerde bulundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA