TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

UNICEF Türkiye İş Danışma Kurulu'ndan Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı’na destek


17.06.2022 / AnkaraUNICEF Türkiye İş Danışma Kurulu, Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı’na destek olarak Mesleki Beceri Seferberliği’ne katıldı.​

UNICEF Türkiye İş Danışma Kurulu, 14 Haziran Salı günü TOBB’u temsilen Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü’nden Seda GEDİK ve KOBİ Müdürlüğü’nden Nazlı AKGÜN’ün katılımıyla bir araya geldi. Toplantıda Millî Eğitim Bakanlığı ve TOBB ortaklığında kurulan “Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı hakkında bilgilendirme yapıldı. “Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı” ile ülke genelinde işverenler ile gençlerin buluşturulması hedefleniyor.

 

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis liderliğinde, TOBB, DELL Türkiye, Carrefoursa, Doğan Holding, Sabancı Holding, SAP Türkiye, Turkcell, Unilever, Garanti BBVA ve TÜSİAD’dan oluşan UNICEF Türkiye İş Danışma Kurulu üyeleri ve Sınırsız Küresel Nesil Girişimi (Generation Unlimited-GenU)’nden gençlerin katılımıyla düzenlenen toplantıda UNICEF Türkiye İş Danışma Kurulu üyeleri, kendilerine sunulan Mesleki Beceri Seferberliği’ne katılmayı kabul etti. Seferberlik Millî Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki ve teknik eğitim fırsatları yaratarak gençlerin çalışma hayatına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla yürütülen çalışmalara destek olmayı amaçlıyor.

 

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “UNICEF, 2023’ün Haziran ayına kadar 10.000 gence işyeri tabanlı eğitim ve mentorluk fırsatı sağlanması için bu seferberliği destekliyor. Türkiye’deki her gencin okuldan çalışma hayatına sorunsuz geçişini destekleyen inisiyatiflere ihtiyaç var özel sektör kuruluşlarını da bu konuda kritik bir rolü var.”

 

Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı’na başvurmak için  mh.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA