TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye Hayvancılık Meclisi, yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi


24.03.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Hayvancılık Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz’un katılımı ile Meclis Başkanı Mehmet Şahbaz’ın başkanlığında kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla 6 Şubat tarihinde yaşanan depremin bölge hayvancılığına etkilerini konuşmak üzere elektronik ortamda gerçekleştirdi.​

Faik Yavuz açılış konuşmasında; deprem sebebi ile bölgede yaşanılan hasara yönelik olarak Meclis Üyelerine bilgi verirken, hayvancılık sektörüne yönelik olarak istikrarlı politikaların üretilmesinin öneminden bahsetti.

 

Meclis Başkanı Mehmet Şahbaz da afet bölgesinde yaşanılan gelişmelere yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi.

 

Açılış konuşmalarından sonra söz alan Meclis Üyeleri, hayvancılığın farklı alanları hakkında yaşanılan gelişmeler hakkında istişarelerde bulundu.

 

Deprem bölgesinde gerçekleşen hayvan teleflerine yönelik olarak tespitlerin çok hızlı bir biçimde gerçekleştiği vurgusu yapılan toplantıda, Ramazan ayının ve turizm sezonun gelmesinin sektöre yönelik etkileri üzerine istişarelerde bulunuldu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA