TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Perakendecilik Meclisi toplandı


28.09.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Perakendecilik Meclisi Toplantısı; Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Perakende Ticaret Daire Başkanı Burak Kaplan’ın katılımı ile Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu başkanlığında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. ​​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ileterek, ekonominin can damarı olan perakendecilik sektörünün tüm sorunlarını yakından takip ettiğini belirterek, sektör temsilcileri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu ise, tek gündemle toplanan Meclis Toplantısında yoğun bir katılım görmekten dolayı teşekkürlerini ileterek, sektör için önem arz eden konuların Kamu Kurumları ile paylaşılmasının önemine dikkat çekti.

 

Toplantıda, Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı ele alınarak, Yönetmelik Taslağına ilişkin görüş ve öneriler ile sektör temsilcilerinin çekinceleri ile değerlendirildi.

 

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Perakende Ticaret Daire Başkanı Burak Kaplan ise, sektörden gelen soruları yanıtlayarak ,her zaman işbirliğine açık oldukları mesajını paylaştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA