TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu İKV Genel Kurulu’na katıldı


13.07.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans yöntemiyle yapılan İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) 58. Genel Kurulu’na katıldı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Faruk Kaymakçı’nın da katılarak bir konuşma yaptığı toplantıda Türkiye-AB ilişkileri ele alındı.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, İktisadi Kalkınma Vakfı’nın, iş dünyasının Avrupa Birliği’ne açılan penceresi olduğuna dikkat çekerek, “İKV, Türkiye’nin Avrupa Birliği ilişkilerine iş dünyasının somut bir desteğidir. İktisadi Kalkınma Vakfı tarihi de, esasen Türkiye’nin Avrupa Birliği ilişkileri tarihi ile paraleldir” dedi.

 

İktisadi Kalkınma Vakfı’nın, iş dünyası için bir Avrupa Birliği okulu, kütüphanesi ve öğretmenliği yaptığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, İKV’nin aynı zamanda, toplumun tüm kesimlerini Avrupa Birliği konusunda bilgilendirdiğini söyledi. TOBB Başkanı şöyle konuştu: “Tüm dünya zor bir dönemden geçiyor. Sürekli söylüyorum; ikinci dünya savaşından sonraki en sıkıntılı dönemi yaşıyoruz. Küresel bir sorunla karşı karşıyayız. Ancak, ihtiyaç duyulan küresel dayanışmayı göremiyoruz. Tüm dünyada korumacılık eğilimi yükseliyor. Dünya ekonomisinde belirsizlik devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye-AB ilişkileri de zor bir süreçten geçiyor.  Ancak, yine de umutsuz olmamak lazım. Türkiye ile AB kurumları arasında bir şekilde diyalog sürüyor. Evet, yetersiz ama diyalog var. Bu diyalogdan sonuç alınabilmesi lazım.”


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA