TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye-Pakistan TSO Forumu 4. Ortak Toplantısı gerçekleşti


15.09.2021 / AnkaraTOBB ve Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu tarafından kurulan Türkiye-Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu 2021 yılı olağan toplantısı 15 Eylül 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşti. ​
Eş-Başkanlar Prof. Dr. Ömer Bolat ve Amjad Rafi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi İ. Mustafa Yurdakul  ve Pakistan’ın Ankara Büyükelçi Yardımcısı Arshad Jan Pathan katılarak katılımcılara hitap etti.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Pakistan ilişkilerinin tarihi ve insani boyutuna vurgu yaparak, iktisadi ve ticari ilişkilerdeki potansiyelin değerlendirilmesinin önemini dile getirdi. 

Hisarcıklıoğlu ayrıca, Türkiye-Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun çalışmalarına TOBB tarafından verilen önemi vurguladı. 

Toplantıya ayrıca, Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu Başkanı Mian Nasser Hyatt Maggo da iştirak ederek bir konuşma yaptı.

Toplantıda, Türkiye’de ve Pakistan’daki yatırım fırsatları, turizm alanında işbirliği konularında da sunumlar yapıldı. 

Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu üyeleri, Türkiye-Pakistan arasındaki ticaret ve yatırım olanakları ile sorunlarını dile getirdiler.

Toplantıda ayrıca Türkiye-Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu'nun önümüzdeki dönem etkinliklerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye-Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FPCCI) tarafından 2018 yılında kuruldu. Oda'nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Pakistan tarafı da FPCCI tarafından belirleniyor. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Pakistan iş ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türkiye-Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil ediyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA