TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Kocaeli iş dünyası ile istişarede bulundu


21.09.2022 / KocaeliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen istişare toplantısına katılarak, üyeleri sorunlarını dinledi.​
Hisarcıklıoğlu, hafta sonu Azerbaycan'da olduklarını, Şuşa kentinde 200 iş adamıyla İş Forumu düzenlediklerini söyledi. Daha sonra Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in şahsına tevdi ettiği devlet nişanını almak üzere Bakü'ye geçtiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, bu kıymetli ödülü, camiaları adına alarak yurda döndüklerini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, 60 sene önce yarım kalan milli bir otomobil üretme rüyasının 1 ay sonra gerçeğe dönüşeceğine işaret ederek, "29 Ekim'de TOGG fabrikamızı açıyoruz. 2023'ün Mart ayından itibaren de Kocaeli'nin yollarında arabamızı göreceğiz." diye konuştu.

Pandemi döneminde 365 oda/borsa başkanıyla birlikte çalışarak, iş dünyasına yönelik pek çok desteğin çıkmasını sağladıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, "Bu dönemde sizlerden gelen 220’ya yakın sorunu ilettik. Bunların yüzde 97’si çözülmüş durumda. Pandemi dönemini iş dünyası olarak en az hasarla atlatan ülke biz olduk. Bu benim oda ve borsa başkanlarım sayesinde. Müthiş görev yaptılar" ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, kendilerinin görevlerinin üyelerinin sesini duyurmak olduğunu vurguladı.

Birlikte rahmet ve bereket olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, onun için kimsenin başkasını ötekileştirmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Hisarcıklıoğlu, farklılıkların zenginlikleri olduğunu vurgulayarak, ülkenin başına sıkıntı geldiği zaman milletin birlik ve beraberliğini ortaya koyduğunu belirtti.

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde bu birlik ve beraberliği Kocaelililerin yaşadığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, o dönem 75 yaşındaki bir dede ile eşinin İzmir'den buraya yardım malzemesi getirdiğine şahit olduğunu söyledi.

"Bir ve beraber olursak şu bileğimizi dünyada kimse bükemez." diyen Hisarcıklıoğlu, "Buna bizzat şahit olan bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bunu yaptım beraber, işinizde, gücünüzde, birbirinize, ortağınıza sarın kardeşim. Bunu yapan kazanır." ifadelerini kullandı.

Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut da yaptıkları projeler hakkında bilgiler vererek, “KOTO olarak istişare toplantılarına önem veriyoruz. Buluşmamızın iş dünyasına yeni ufuklar açacağına inanıyorum. Bugün burada göstereceğim birlik beraberlik odamıza değer katacaktır. Birliğimizin daim olmasını diliyorum. Yarısı pandemi şartlarında geçen 4 yıllık dönemimizde birçok etkinliğe imza attık. KOTO olarak bizler de üyelerimizin mağduriyetlerini iletmesi adına destek masası kurduk. Temsil görevimizi her platformda kullandık. Üyelerimizi dünya pazarlarında buluşturmak adına ihracat destek ofisi kurduk. Daha önce de ihracat yapmayan ama potansiyeli olan üyelerimizin önünü açtık. İş görüşmeleri etkinliğinde üyelerimiz ile iş insanlarını aynı masada buluşturduk. Üyelerimizi iş yerlerinde ziyaret edip sektör desteklerini anlattık. Saha araştırmaları kapsamında anketler yapıp üyelerimizin görüşlerini topladık” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA