TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu meclis üyeleriyle buluştu


08.06.2024 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı.​

Hisarcıklıoğlu seminerde yaptığı konuşmada, meclis üyeleri için düzenlenen eğitimlerin amacına işaret ederek, “Sizler şehrinizin, sektörünüzün seçilmiş temsilcilerisiniz, kanaat önderisiniz. Hiçbirinizi ben atamadım. Türkiye’nin en demokratik kurumundasınız. Kültürümüzde hiç bilenle, bilmeyen bir olur mu diye güzel bir söz var. Sizler kanaat önderi olarak bilme durumunda olan kişilersiniz. Önce kendi kurumunuzu yetki ve görevlerini, icraatlarını iyi öğrenmeniz gerekiyor” dedi.

 

Meclis üyelerine, oda üyelerinin ve sektörlerinin hak ve hukukunu koruma görevi verildiğini, bunun da ancak üyelerin sıkıntılarını yakından takip edip, icra makamları ile bunların çözümü noktasında lobi yapmakla mümkün olacağını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Aynı görüşte olmanız da şart değil ama şehrinizin yöneticileriyle, belediye başkanı, vali, kaymakam kim varsa iyi geçinmeniz iyi diyalog kurmanız gerekiyor” diye konuştu.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu meclis üyelerine hitabında, birlik ve beraberliğin önemi üzerinde dururken, “Birbirinizi ötekileştirmeyin. Farklı düşünenleri anlayın. Allah hepimizi ayrı ayrı yaratmış. Hepimiz farklı düşüneceğiz. Sonra ortak fikirlerde bir araya geleceğiz. Birbirinizi severseniz mutlu olursunuz” ifadesini kullandı.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA