TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

AB Eğitim Forumu Kocaeli’de gerçekleştirildi


31.05.2016 / Türkiye çapında 19 ilden gelen 120 öğretmen ve eğitim aktörü, akademisyenler, gazeteciler ve STK temsilcilerinin katılımıyla 30 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında Avrupa Birliği Eğitim Forumu Kocaeli'de gerçekleştirildi.​

31 Mayıs günü düzenlenen açılış töreninde AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, ev sahibi Kocaeli Sanayi Odası ise Başkan Ayhan Zeytinoğlu tarafından temsil edildi.​

Öğretmen ve eğitim aktörleri etkinliğin birinci gününde, deneyimsel öğrenme ve pedagojik tartışmaların yer aldığı atölye çalışmalarına katıldı. Ardından düzenlenen panel oturumunda Avrupa Birliği'nde ve Türkiye'de eğitim felsefesi, eğitimde haklar, oyun temelli öğrenme ve STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) gibi konular yer aldı.

 

Televizyon sunucusu Mesut Yar'ın moderatörlüğünde son gün gerçekleşen Forumda ise; "Eğitim'de Yeni/Alternatif Bakış Açıları" teması alandan farklı örneklerle tartışıldı. Eş zamanlı yapılan elektronik oylama yoluyla gerçekleştirilen anket sonuçları değerlendirildi. Konuşmacılar arasında Hürriyet gazetesi eğitim yazarı Nuran Çakmak, Başka Bir Okul Mümkün Derneği ve Nesin Matematik Köyü temsilcileri ile alternatif eğitim teknikleri kullanan öğretmenler yer aldı.

 

Forum 1996 yılında kurulan, AB Türkiye Delegasyonu'nun mali desteği ile 20 ilde faaliyet gösteren "AB Bilgi Merkezleri Ağı" tarafından düzenleniyor. TOBB çatısı altında koordine edilen Merkezler AB ve AB’nin norm ve değerleri Türkiye'nin katılım süreci konularında düzenli bilgi sağlamanın yanı sıra konferans, toplantı, sergi ve konser gibi kültürel faaliyetler düzenliyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA