TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi İstanbul'da toplandı


01.04.2019 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk ve Meclis Başkanı Öget Kantarcı başkanlığında, Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Başkanı Abdullah Altınörs’ün ve meclis üyelerinin katkı ve katılımlarıyla sektörün güncel konularını ele almak üzere TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda bir araya geldi.​

Selçuk Öztürk, 25 Şubat 2019 tarihinde M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde ve Birlik merkezinde gerçekleştirilen TOBB Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası ve İstihdam seferberliği hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Şura’da dile getirilen sektör sorunları ve çözüm önerileri aktarılarak çözümlerin hızlıca hayata geçmeye başladığı iletildi.

 

İnternet Reklamlarına Gelen Stopaj Yükümlülüğü konusunun detaylarıyla ele alındığı toplantıda, TOBB Türkiye E-ticaret Meclisi koordinasyonunda ve TOBB Sektör Meclisleri Müdürlüğü bünyesindeki diğer sektörlerin de katkılarıyla hazırlanan rapor sunuldu. Düzenlemenin e-ihracat perspektifindeki durumu izah edildi. Yükümlülüğün e-ticaret sektörüne mali, ticari etkileri ile rekabet etkisi hakkında bilgilendirme yapıldı. Aktarılan raporda ayrıca sektör görüşleri paylaşıldı. OECD’nin bahse konu vergilendirme mevzuatıyla ilgili çalışmalarını yürüttüğü ve 2020’de yek bir düzenlemeye gideceklerinin öngörüldüğü ifade edildi.

 

Tıbbi Cihazların internet üzerinden satışına yönelik bilgilendirmenin de yapıldığı toplantıda sürecin takip edildiği bildirildi. E-ihracat komitesi, E-ithalat komitesi, Kişisel Verilerin Korunması komitesi ve Güven Damgası komitesi çalışmalarına yönelik komite başkanları meclis üyeleriyle güncel durumu istişare etti.

 

Toplantıda e-ihracatın en önemli sorununun lojistik süreç olduğunun altı çizildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA