TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Yörex Yöresel Ürünler Fuarında Coğrafi İşaretli Ürünlerin İkili İş Görüşmelere Yoğun İlgi


01.11.2019 / TOBBBirliğimizin desteğiyle, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde bu yıl 10`uncusu gerçekleşen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 81 ilden gelen yöresel ürünleri ev sahipliği yaparken, üreticiler ile perakende zincirlerinin iş bağlantısı yaptığı bir organizasyon oldu.​

Birliğimizin organizasyonuyla gerçekleşen coğrafi işaretli ürünler ikili iş görüşmelerine ilgi yoğun oldu. Fuar süresince TOBB standında toplam 212 ikili iş görüşmesinin yapıldığı, çok sayıda iş bağlantılarının sağlandığı organizasyonda perakende firmaları taleplerini üreticilere bildirirken, üreticiler de talepler doğrultusunda ürün arzı taahhüdünde bulundu.

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ve hayvancılık ürünleri, gıda ürünleri, el sanatları ve sanayi ürünlerinin hem ulusal hem de uluslararası ölçekte tanıtımını yapan bir organizasyondur.

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı ile yöresel ürünlerde markalaşmanın sağlanması, ticarileşme süreçlerinin desteklenmesi, katma değerin artırılarak işletmelerin ekonomik kapasitelerinin genişletilmesi hedeflenmektedir.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA